Tarihçe ve Genel Tanıtım

TARİHÇE VE GENEL TANITIM

Hizmet yolculuğumuza 2005 yılında, Karaman'ın ilk Tıp Merkezi olarak 6 branşta hizmet vererek başladık. Kısa sürede Karaman halkının takdirini kazanarak ilimizin, hatta çevresinin ihtiyaçlarını da gözeterek büyümemiz, hastane olmamız gerektiğine karar verdik.

Bu düşüncelerle başladığımız hastane inşaatını 2010 yılında tamamlayarak 4.500 m² büyüklüğündeki müstakil hastane binamıza taşındık. Hastane statüsünün gerektirdiği donanım, kadro, tefrişat ve yasal şartları yerine getirerek Karaman'ın ilk Özel Hastanesi unvanını aldık.

Hastane statüsüne geçişle üstlendiğimiz sorumluluğu hiç aklımızdan çıkarmadık. Bu bilinçle, yasal şartlarla yetinmedik ve donanımımızı artırarak, kadromuzu güçlendirerek, hizmet kalitemizi yükselterek işimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık.

Hastanemizde acil hekimliği, diş polikliniği, çocuk hastalıkları, dahiliye, genel cerrahi, göz hastalıkları, ortopedi ve travmatoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, kardiyoloji, kulak burun boğaz, üroloji, nöroloji, radyoloji, biyokimya, anestezi ve reanimasyon dallarında hizmet verilmektedir. Ayrıca fizik tedavi ve rehabilitasyon, cildiye ve estetik ünitelerimiz ile güzellik merkezimiz bulunmaktadır. Bu suretle Karaman Selçuklu Hastanesi, tıp hizmetlerinin yanı sıra destek hizmetleriyle de sağlığın her alanında “360 derece” hizmet üretmektedir.

Hastanemizde son teknolojiyle donatılmış genel amaçlı iki ameliyathane aktif olup, hepa filtre ile havalandırma, merkezi oksijen, vakum, medikal gaz sistemleri ve klima tesisatları bulunmaktadır. Ameliyatların birçoğunda öncelikli olarak hastanın konforunu sağlayan ve aynı gün rutin hayata dönmesine imkan veren Mikro Cerrahi ve Endoskopik Cerrahi yöntemleri başarıyla uygulanmaktadır.

Hastanemiz, yeni doğan ve genel olmak üzere iki yoğun bakım ünitesine sahiptir. Kuruluş amacına uygun teçhizatla donatılan bu üniteler, nöroloji, beyin cerrahi, dahiliye, genel cerrahi, kardiyoloji gibi branşlar da dahil olmak üzere tüm branşlarda 2. ve 3. basamak hastalara hizmet verebilecek hekim kadrosu tarafından idare edilmektedir.

Sağlık kuruluşumuzda yapılan doğumlarda, günümüzün en konforlu ve güvenli doğum yöntemlerinden olan Epidural Anestezi ve Spinal Anestezi teknikleri kullanılmaktadır. Gerek normal yolla gerekse sezaryenle doğumlarda başvurulabilen ve giderek vazgeçilmez hale gelen bu yöntemlerle anne adayı doğum sırasında hiçbir sancı hissetmemekte ve doğuma aktif olarak katılabilmektedir.

Radyoloji ünitemizde açık MR, panoramik röntgen, bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi, 4 boyut ultarasonografi, renkli doppler, DXA (kemik dansitometre), mamografi ile direkt ve kontrastlı tüm filmler yüksek kalitede görüntülenmekte, her türlü radyolojik girişimler başarıyla yapılmaktadır.

Hastane bünyesinde bulunan laboratuvarlarda biyokimya, mikrobiyoloji dallarına ait tüm tahlil ve tetkikler ile her türlü hormon testi yapılabilmektedir.

Acil servis bölümümüz, uluslararası standartlara uygun olarak yapılandırılmış olup, acil hekimi başta olmak üzere lüzumuna göre tüm branş doktorları ile 24 saat kesintisiz acil sağlık hizmetleri hızlı ve güvenilir bir şekilde verilmektedir.

Hastanemize başvuran hastalarımıza ilk olarak danışman hekimlik hizmeti verilmekte, şikayetleri dinlenmekte, bu suretle doğru branşa yönlendirilerek vakit kaybının önüne geçilmekte, misafirlerimizin hastanede kalma süreleri en aza indirilmektedir.

54 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçisinin tüm ihtiyaçları düşünülerek konforlu bir şekilde dizayn edilmiştir. Odaların tamamında televizyon, minibar, klima, merkezi oksijen sistemi, dijital yatak, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Hasta odalarının çeşitli yerlerinde bulunan acil yardım butonları sayesinde, ihtiyaç duyan hastalarımıza vakit geçirmeksizin müdahale edilebilmektedir.

Halen tam kapasiteli bir hastane olarak Karaman ve ilçeleri ile çevre illerin bazı ilçelerine hizmet vermekteyiz. Gururla ifade etmeliyiz ki, hekim kadromuzun tecrübe ve bilgisinden istifade etmek üzere Konya ve Mersin merkezden dahi hastalarımız gelmektedir.

Her gün yeni başarılar hedefleyen uzman kadromuz ve destek ekiplerimizle, hasta memnuniyetine odaklanarak hastalarımızın şifa bulmasına vesile olmaya, yeni başarılara imza atmaya devam etmekteyiz.

Sağlıklı günler dileriz

ÖZEL KARAMAN SELÇUKLU HASTANESİ