Tarihçe

2005 yılında Karaman da 6 branşta ve Karaman'ın ilk Tıp Merkezi olarak başladığı hizmet hayatına yatırımlarına yenisini ilave ederek 2010 yılında gene Karaman'ın ilk Özel Hastanesi olarak 4500 metre kare mustakil hastane binasında hizmet kalitesini yükselterek devam etmiştir. Merkezi olarak kısa sürede fiziki ve genel anlamda donanımlarını tamamlayan tam kapasiteli bir hastane olarak Karaman ve çevresinde hizmet vermektedir

Çocuk Hastalıkları, Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Üroloji, Nöroloji, Radyoloji, Biyokimya, Anestezi ve Reanimasyon, Acil konularında hizmet sunan hastanemiz 2015 yılında, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Cildiye, Estetik Birimi ünitelerini de ekleyerek hızla büyümeye devam etmektedir. Hastanede iki genel amaçlı ameliyathane bulunmaktadır. Sistemin teknolojik son donanımına sahip ameliyathanelerimizde hepafilitre ile havalandırma merkezi oksijen, vakum, medikal gaz sistemleri ve klima tesisatları bulunmaktadır. Hastanemizde yapılan ameliyatların birçoğunda öncelikli olarak hastanın konforunu sağlayan ve aynı gün rutin hayata dönmesine izin veren Mikro Cerrahi ve Endoskopik Cerrahi yöntemleri başarıyla uygulanmaktadır.

Bunun yanı sıra çağımızın en konforlu doğum yöntemlerinden olan Epidural Anestezi ve Spinal Anestezi hem normal yolla hem de sezaryenle doğumlar için giderek daha popüler hale gelmesiyle başlayan bu yöntem ile anne adayı doğum sırasında hiçbir sancı hissetmemekte ve doğuma aktif olarak katılabilmektedir.

Radyoloji Ünitesi’nde Open MR, Bilgisayarlı Tomografi, Ultrasonografi,4 Boyut Ultarasonografi, Renkli Doppler, DXA(Kemik Dansitometre), Mamografi, direkt ve kontrastlı tüm filmler, her türlü radyolojik girişimler başarıyla yapılmakta, hastane bünyesindeki mevcut laboratuarlarda biyokimya, mikrobiyoloji dallarına tüm tetkikler ile her türlü hormon testi yapılmaktadır.

Acil Servis standartlarına uygun olarak yapılandırılmış olup, acil hekimi ve gerektiğinde icapçı olarak çağrılan tüm branş doktorları ile 24 saat kesintisiz acil sağlık hizmetleri hızlı ve güvenilir bir şekilde verilmektedir. Danışman Hekimlik hizmetiyle ise hastalar öncesinde rahatsızlıkları ile ilgili olarak Acil Servis hekimi ile istişare etmekte ve doğru branşa muayene olmaları sağlanmaktadır. 

54 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçisinin tüm ihtiyaçları düşünülerek konforlu bir şekilde dizayn edilmiştir.

Ayrıca bütün odalarda televizyon, minibar klima, merkezi oksijen sistemi, dijital yatak, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Tüm hasta odalarımızda hasta yatak başlarında ve lavabolarda hemşire çağırma butonu aktif şekilde kullanılabilmektedir.

Her gün yeni başarılar hedefleyen uzman kadromuz ve destek ekiplerimizle sürat ve kaliteyi düşürmeden yeni başarılara imza atmaya devam etmektedir.